Заходи, спрямовані на реалізацію теми «Про впровадження інклюзивного виховання в дошкільному навчальному закладі № 300: реалії та перспективи»

№ з\п Назва заходу Термін Відповідальний
Робота з педагогічним колективом
1 Познайомити з рішенням колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 01.03.2013 (протокол № 2/3-2) «Про впровадження інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах: реалії та перспективи». До 20.05.2013 Завідувач Снігір С.М.
2 Відвідати науково-практичну конференцію на базі Харківської гімназії № 46 для педагогічних працівників в межах впровадження інклюзивної освіти у навчально-виховний процес. 20.05.2013 Вихователь-методист Чіркіна А.С., практичний психолог Кузнецова Л.В.
3 Залучати громадські організації до співпраці з питання впровадження інклюзивної освіти. Постійно Завідувач Снігір С.М.
4 Здійснювати цілеспрямоване спостереження за розвитком дитини з відхиленнями в розвитку, за його просуванням з метою своєчасного вирішення питання про зміни в процесі її виховання і навчання. Постійно Вихователі всіх вікових груп
5 Здійснювати педагогічне спостереження і скринінг-діагностику, які спрямовані на виявлення дошкільників з підозрою на відхилення в розвитку. За потребою Практичний психолог Кузнецова Л.В.
6 Забезпечити проходження педагогами, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, курсів підвищення кваліфікації в Харківській академії неперервної освіти. 2013/2014 н.р. Завідувач Снігір С.М., вихователь-методист Чіркіна А.С.
7 Встановити контакт між ДНЗ та спеціалістами, які будуть надавати корекційну допомогу дитині поза його межами. 2013/2014 н.р. Завідувач Снігір С.М.
8 Створити матеріально-технічні і медико-соціальні умови, розвивальне предметне середовище відповідно до освітніх умов і корекційних завдань ДНЗ. До 2015 р. Завідувач Снігір С.М.
9 Спрямувати зусилля вихователів, які працюють з дитиною з особливими освітніми потребами, на охорону і зміцнення здоров’я дитини, її особистісний розвиток, корекцію наявних відхилень. 2013/2014 н.р. Вихователь-методист Чіркіна А.С.
Робота з батьками
1 Переконати батьків в необхідності комплексного медико-психолого-педагогічного обстеження дитини. 2013/2014 н.р. Завідувач Снігір С.М., вихователь-методист Чіркіна А.С., практичний психолог Кузнецова Л.В.
2 Активізувати участь батьків у навчально-виховному процесі на засадах партнерства і співпраці. До 2015 р. Завідувач Снігір С.М.
3 Залучати батьків до створення належних умов для забезпечення і життєдіяльності та розвитку дітей в ДНЗ. До 2015 р. Завідувач Снігір С.М.
Робота з дітьми
1 Забезпечити індивідуальний, особистісно орієнтований підхід до до організації взаємодії вихователя з «особливою» дитиною під час корекційно-педагогічного процесу. Постійно Вихователь-методист Чіркіна А.С., практичний психолог Кузнецова Л.В.
2 Приділити особливу увагу дітям з особливостями психофізичного розвитку під час організації дозвілля, ігор, екскурсій, спостережень у природі. Постійно Вихователі всіх груп
3 Забезпечити психологічну підтримку дітям, яка буде формувати у них впевненість у своїх силах та самоповагу. Постійно Практичний психолог Кузнецова Л.В.